A fost pusa piatra de temelie a noii crese din Jilava

Primarul Elefterie Ilie Petre a participat, zilele trecute, la slujba de sfințire a pietrei de temelie a creșei de pe strada Gării. Suprafața totală a terenului unde se va construi creșa este de 4.759 mp, suprafața construită, 421 mp, iar regimul de înălțime va fi P+ 1E. Creșa va avea și un spațiu verde amenajat, locuri de joacă, dar și o parcare.Termenul estimativ de finalizare a lucrărilor este luna august a anului viitor.
“Mă bucură faptul că demarăm și acest proiect. Creșa, alături de grădinița care se construiește acum pe strada Verii reprezintă o necesitate pentru copiii din Jilava. Vreau să le asigurăm copiilor accesul la educație și integrarea lor în instituții care să fie conforme cu standardelor europene”, spune primarul comunei Jilava.

Posted in Anunturi, Institutii de invatamant.