A fost deschis Centrul de Vaccinare din comuna Jilava

A fost deschis Centrul de Vaccinare din comuna Jilava

A fost deschis Centrul de Vaccinare din comuna Jilava, iar primele persoane care si-au facut programare pe platforma au venit inca de dimineata sa se imunizeze. Primarul Elefterie Ilie Petre a fost alaturi de pacienti, s-a asigurat ca totul este in regula si ca in centru exista tot ce trebuie pentru a veni in sprijinul pacientilor.
”Primaria Jilava a amenajat Centrul de vaccinare impotriva COVID- 19 de pe strada Morii conform protocoalelor in vigoare. Ne bucura faptul ca putem ajuta comunitatea in lupta impotriva acestui virus. Insa, chiar daca ne vaccinam, purtarea mastii este obligatorie in continuare, la fel si pastrarea distantei fata de cei din jur”, a spus primarul Elefterie Ilie Petre.
Va reamintim faptul ca vaccinarea se realizeaza doar in baza programarii facute pe platforma programare.vaccinare-covid.gov.ro, acolo unde gasiti Centrul de Vaccinare Local Jilava.
De asemenea, este important de retinut ca la centrul din Jilava imunizarea se face doar cu vaccin MODERNA.
Multa sanatate va dorim!