Depunere de coroane de Ziua Nationala a Romaniei

Primarul Elefterie Ilie Petre a depus, ieri, de Ziua Nationala a Romaniei, o coroana de flori la Monumentul Eroilor din Jilava in semn respect si pretuire pentru cei care s-au jertfit ca Romania sa fie tara de astazi, o tara unita si puternica. Alaturi de primarul Comunei Jilava, la acest eveniment solemn, au fost prezenti preotii de la bisericile din Jilava, mai multi copii de la cele doua scoli din Jilava, dar si angajati din Primarie. Coroane de flori au fost depuse si de directorii celor doua scoli din Jilava si de preotii-parohi din comuna noastra. Primaria Comunei Jilava le multumeste tuturor pentru prezenta. Primarul Elefterie Ilie Petre a subliniat ca nu trebuie sa-i uitam pe eroii nostri, trebuie sa ii cinstim si sa ii pomenim pentru ca datorita lor avem astazi o Romanie Mare si cu aceasta ocazie, a transmis mesajul: La multi ani, dragi romani! La multi ani, Romania noastra draga!

Posted in Anunturi.