Mesajul Primarului Ilie Elefterie Petre cu ocazia zilei de 8 Martie

”Cand spui “mamă” te gândești la cea care ți-a dat viață. Când spui “mamă”, te gândești la cea mai importantă ființă din lume. Astăzi, 8 Martie, este Ziua Mamei, Ziua Femeii. Femeia este cea care ne crește copiii și ne este alături, la bine și la greu, în fiecare zi. Pentru asta și nu numai, mă înclin în fața dumneavoastră, distinse doamne. Vă respect, vă apreciez enorm și vă mulțumesc pentru tot ceea ce faceți! La mulți ani, doamnelor, la mulți ani, mamicilor, la mulți ani domnișoarelor! Să aveți inimile pline de fericire și astăzi să vă bucurați, că este ziua dumneavoastră”, a transmis femeilor primarul comunei Jilava, Ilie Elefterie Petre.

De altfel, de aceea primarul comunei Jilava a facut, astazi, un gest cu totul si cu totul deosebit pentru femeile din comuna noastra. Mai exact, domnul Ilie Elefterie Petre a luat la pas drumurile comunei pentru a imparti cate o floare doamnelor si domnisoarelor pe care le-a intalnit in cale. Normal, domnul primar a mers la scolile si gradinitele din comuna, apoi pe la firmele si magazinele din comuna pe ntru a le multumi femeilor din comuna pentru tot ceea ce fac ele pentru noi toti.
Actiunea de impartire a florilor si a multumirilor pe care le datoram femeilor nu se va opri insa astazi.

Posted in Anunturi.