Canalizare in zona Capat-Progresul

Primarul Elefterie Ilie Petre a mers alaturi de primarul din Magurele, Narcis Constantin in zona Capat Progresul si a discutat cu locuitorii de aici despre reteaua de canalizare. Asadar, in urma discutiilor purtate cu Narcis Constantin, a decis ca, dupa extinderea canalizarii si apei in zona de granita dintre Jilava si Magurele, locutorii din zona Capat Progresul sa se poata bransa la reteaua de canalizare si apa a orasului Magurele.
”Dupa ce va fi facuta receptia lucrarii, asa cum am discutat cu Narcis Constantin, vom putea depune actele si vom putea cere avizele pentru ca toti locuitorii din zona Capat Progresul sa se poata bransa la reteaua de apa si canalizare a operatorului Apa Canal Ilfov. Ma bucur si ii multumesc lui Narcis ca am colaborat foarte bine si, astfel, in loc sa depunem proiecte separate, s-a facut un singur proiect cu posibilitatea de extindere a retelei, iar acest lucru ne ajuta sa castigam timp pretios.
Acesta este un prim pas in ceea ce priveste reteaua de canalizare in comuna noastra, proiectele continua, asa cum v-am promis”, a declarat Elefterie Ilie Petre, primarul comunei Jilava.

Posted in Anunturi publice.